הסקירה הבאה כולל הסברים אודות סוגי "בתי שימוש" ושירותים ניידים שונים, המטרות השונות לשימוש בהם, וההתאמה שלהם לאירועים השונים. בגדול קיימים מספר סוגים של אפשרויות השכרת שירותים ניידים: אסלות כימיות, אסלות ניאגרה אסלות חצי-כימי, אסלות ווקום מלא , חורי שירותים ("בול פגיעה") ומשתנות שונות.

משתנות בקרונות 
שירותים ניידים

משתנות הנן אפשרות המיועדת לגברים וילדים המבקשים להטיל מימיהם כלומר להשתין בעמידה תוך חסכון בזמן ונוחות מרבית ללא יצירת תור ארוך למשתמשים הבאים.. כלי סניטרי המיועד עבור גברים המשתינים בעמידה. המשתנות מותקנות בעיקר בשירותים לאירועים המותקנים על עגלות או קרוואנים ניידים או ב ציבוריים. ישנם שני דגמים עיקריים למשתנות:

עמדות משתנה אישיות לשימוש של גבר באופן אישי. משתנות אלו מוצבות בדרך כלל כזו לצד זו ונועדו כדי שמספר גברים יוכלו להשתמש בהן במקביל.
קיימות גם עמדות משתנה רחבה המיועדות לשימוש מספר אנשים בו זמנית.

ברור כי בשתי האופציות נפגעת מעט הפרטיות לטובת שימושיות. לפעמים מתקינים מחיצה בין המשתנות בביל להוסיף פרטיות ונוחות של המשתמשים מבלי לוותר על היעילות. במתקנים מדגמים ותיקים יש הכרח בשימוש עם ידית לשטוף המשתנה עם מים בעוד בדגמים חדישים יותר ישנה אפשרות לפעולה אוטומטית בעזרת חיישן "סנסור" המזהה תנועה או רטיבות ושטיפה במשתנה מתבצעת בצורה אוטומטית. במתקנים חדשים יותר קיימות מערכות ווקום ואין צורך במים עקב מערכת החוסכת שימוש במים.

סוגי אסלה בקרונות שירותים מפוארים לאירועים

אסלה הינה כמובן מתקן שירותים המאפשר ישיבה נוחה על מושב נוח והגייני המאפשרת הטלת שתן והפרשות לתוך יחידה המוצבת על הרצפה או תלויה על קיר באופן בו ההפרשות מתנקזות לתוך חלל קטן יחסית עם מים ובעת ההדחה מוזרמים מים בכמות גדולה יחסית ובלחץ המאפשר שטיפת האסלה בצורה הגיינית יחסית אך תוך שימוש כאמור המבזבז כמויות גדולות של מים באופן המקשה פעילות בתאי שירותים ניידים המשמשים לאירועים זמניים כגון חתונות, כנסים ואירועי שטח ומספר משתמשים גבוה יחסית לתקופת זמן של מספר שעות.
המורכבת של אופן ההדחה תוך שימוש מועט במים אותם צריך לשאת למקום הכינוס וכמות המים וההפרשות המודחות לתוך מכלים המתוקנים בתחתית או לצד שירותים ניידים הינה קריטית להמשכיות השירות לאורך מספר שעות ולכן פותחו אסלות מיוחדות הנזקקות לכמות מים קטנה יותר מאשר במערכת אסלות ניאגרה עד כדי שימוש בשני ליטר בלבד להדחה במקום שימשה או שמונה ליטרים באסלה רגילה. כיום ניתן להתקין בניגררי שירותים גם אסלות המורכבות ממערכת תת-לחץ וואקום השואבת בחוזקה את ההפרשות וברזי התזת לחץ מים השוטפים את האסלות בכמות מים קטנה אך בלחץ גבוה ביותר להגברת יעילות הניקיון והגינה של השירותים תוך שימוש של כחצי ליטר מים בלבד להדחה.
מערכות אלה כמובן חוסכות הן בכמות מים שיש להביא לכל אירוע וגם את נפח מכלי הביוב הניתנים להתקנה בתחתית נגרר של השירותים הניידים או את גודל מכלי הביוב שחייבים להביא למקום האירוע אלא שמערכות אלה יקרות ביותר מחייבות אספקת חשמל, מופעלות בעזרת מערכת מחשבים וזקוקות למפעיל מקצועי וליווי טכני.
אפשרות נוספת לסוג אסלות הינן האסלות הכימיות הנקראות לרוב שירותים כימיים או שירותים ניידים ומוקנות בעיקר בקרונן קראון או בתאי שירותים ניידים המוצבים באתרי בניה והן בנויות ממיכל קליטה תחתון בתוכו חור כימי מחטא עליו מורכבת תושבת אליה מחוברת האסלה ומכסה מעל מושב האסלה המתרומם ונועד בעיקר כדי למנוע ריחות לא נעימים. מכסה האסלה בשירותים כימיים מורם במהלך השימוש ומורד בגמר השימוש אך בפועל אינו מאפשר אוירה סבירה וניקיון המתאימים לשירותים ניידים ממוזגים המוזמנים לאירועים הנדרשים להיות אסטטיים יותר ונעימים.
האם להרים את קרש האסלה?

אחת השאלות החוזרות בוויכוחים בין גברים לנשים בנושא השירותים הינה מצב השארת המושב לאחר השימוש. כלומר האם צריך להרים אותו לאחר השימוש או להשאיר אותו למטה. בעוד ה נשים משתינות בישיבה ואין להם צורך בכך הגברים נוטים להרים את המושב להשתנה בעמידה ובדרך כלל משאירים אותו במצב מורם. ההיבט העיצובי הינו שיקול נוסף בהרמת המושב כאשר מרבית הדעות הינן כי במצב מורד האסלות נראות יפות יותר. כנראה שהוויכוח עתיד להמשך עוד שנים רבות אם לא יימצא פתרון טכני שיורד ויעלה את מושב האסלה באופן אוטומטי.

שירותים בול קליעה

שירותים בשיטת בול קליעה נהוגים בעיקר בארצות האסלם , טורקיה ויפן ובמקומות בהם הגינה משמעותה גם אי מגע של משתמש שירותים אחד במושב אסלה עליו ישבו משתמשים אחרים או במקומות בהם המים יקרים מאד או לא מצויים בשפע או ונפוצים במקומות בהם אין מערכת ביוב סדירה. שירותי בול קליעה הם שונים לחלוטין מתאי שירותים מפוארים. אין בבתי שימוש אלה אסלות והמשתמש נאלץ לכרוע באופן שיוכל לכוון את היציאות ככל ניתן לכיוון חור המצוי במשטח חרסית או ברצפה . בעוד ביפן שירותי בול קליעה בדרך כלל מצוידים במיכל מים אליו מתרכזות ההפרשות בעוד הטורקים נוהגים להשתמש בשירותי בול קליעה ללא מיכל מים.

שירותים ניידים

בשנים האחרונות עקב הביקוש לשירותים ניידים מפוארים להפקות כנסים ואירועים המושכרים כתאים ניידים בגדלים שונים ומספר תאים בהתאם לגודל אירוע ממוזגים ומרווחים. שירותים אלו מפוארים לעיים ברמה של חמישה כוכבים ומאובזרים במיטב האביזרים כגון ברזים ללא מגע יד אדם מתקני ייבוש ונייר אוטומטים מערכות שמע ומוסיקה. ניתן לשכור אותם לאירועים  פרטיים בחצר הבית בשטח תחת כיפת השמים. קרונות שירותים אלה שימוש אלו מלווים בדרך כלל בצוות ניקיון טכני מקובלים מאד  בזכות המחיר הנוח ביטול הצורך בבתי שימוש כימיים דוחים או עומס על השירותים הביתיים חיסכון בשירות ניקיון ואספקת חומרי ניקוי. גם החיסכון במים הינו משמעותי כיוון שבמידה ומדובר במערכות אסלות ווקום מספיקה כמות של כחצי ליטר מים להדחה מושלמת במקום שיה עד שמונה ליטרים בשירותים הרגילים הרבה יותר נוח ומהודר להשתמש  בשירותים ניידים.